Közép-Dunántúl

Közép-Dunántúl

Balaton-felvidéki Erdészeti Erdei Iskola

Egész évben hozzáértő, gyerekcentrikus személyzettel, kiválóan felszerelt oktatóteremmel és programok széles választékával várja vendégeit erdei szálláshelyünk. Járja végig tanösvényünket, pillantson bele az erdészek munkájába, próbálja ki a népi kismesterségeket, vagy csak töltsön el pár nyugodt napot nálunk! Szeretettel várjuk!

Balaton-felvidéki Erdészeti Erdei Iskola
Cím: 8272 Szentjakabfa, 055/2 hrsz.
Telefonszám: 06 30 685 31 48

Üzemeltető: Bakonyerdő Zrt.
Üzemeltető címe:

• Vadmegfigyelés vadlesen (este)
  • Növényismereti túra, mikroszkópozás
  • Kincskeresés
  • Vadgazdálkodás, vadnyom, lövészet
  • Időjárás megfigyelés
  • Biológiai patakvizsgálat, vízi élővilág
  • Vadászkürtös bemutató
  • Íjászat, történelmi csillagdobás
  • Mézkóstolás
  • Csillagászat (este)
  • Ismerkedés a magyar népi hangszerekkel
  • Agyagozás
  • Nemezelés - labda, virág
  • Textilezés - szövés, textil kép (virágnyomattal)
  • Gyapjú kép - falra való kép készítése
  • Viaszolás - gyertyaöntés, gyertyamártás
  • Csuhé, szalma, gyékény - fonás
  • Kenyérsütés kemencében
Balaton-felvidéki Erdészeti Erdei Iskola

Az erdei szálláshely hivatalosan 2004. tavasza óta működik a Bakonyerdő Zrt. egyik erdészeti erdei iskolájaként. A Balaton-felvidék rengeteg látnivalót és programlehetőséget kínál az idelátogatóknak. Ehhez alkalmazkodva és a lehetőségeket kihasználva környezeti nevelési, erdészeti, természetvédelmi, kultúrtörténeti és kézműves programok széles választékával várjuk vendégeinket. Az erdészeti és természetvédelmi programokat erdőmérnök, mérnöktanár, erdőpedagógus, illetve kerületvezető erdész kollégák vezetik, ami azért is fontos, mert az erdő életét és a kapcsolódó tevékenységeket hitelesen leginkább az erdőt gondozó szakember tudja bemutatni.

Az erdei iskola mellett létrehoztuk az Öreg bükk tanösvényt, amelyen végighaladva hasznos ismeretekkel gazdagodhat az idelátogató. Sok információt és érdekességeket tudhatunk meg a környékről, az erdők életéről, az erdőgazdálkodásról a 12 állomás tábláinak segítségével. A tanösvényen kívül az erdei iskola udvarán meteorológiai állomás, a megújuló energiákat bemutató táblák, működő pelletkazán, napkollektor és szelektív hulladékgyűjtő is segíti a környezettudatosságra való nevelést.

Korszerűen felszerelt oktatóépületünkben mikroszkópok, határozókönyvek, terepi és laborvizsgálati eszközök, preparátum- és trófeakiállítás segítik a kutatómunkát, a foglalkoztatókban pedig a környékbeli népművészek, kismesterek segítségével sokféle népi hagyomány megismerhető. Programjaink során nagy hangsúlyt fektetünk a hitelességre és a tapasztalatszerzésen alapuló tanulásra, a környezeti nevelési elvek gyakorlati megvalósítására.

Erdei iskolánk egész évben várja az ismeretekre éhes óvodás, iskolás és felnőtt látogatóit, legyen szó nyári táborról, erdei iskoláról vagy osztálykirándulásról!