Észak-Magyarország

Észak-Magyarország

Csanyiki Erdőház Erdészeti Erdei Iskola

Napközis rendszerű. Osztálykirándulások, tanulmányutak, céges és családi rendezvények lebonyolítására is alkalmas. Tanösvényünkön erdészeti szakvezetést biztosítunk. Számtalan erdei program lehetősége rugalmas időbeosztással.

Szállás férőhely: -
Minden évszakban használható

Csanyiki Erdőház Erdészeti Erdei Iskola
Cím: 3535 Miskolc, Csanyik-völgy (Miskolc 01211 hrsz.)
Telefonszám: 06 46 501 517

Üzemeltető: ÉSZAKERDŐ Zrt.
Üzemeltető címe: 3525 Miskolc, Deák tér 1.

• Gombalesen
  • Kincskereső
  • „Csináld magad” vetélkedő
  • „Erdész activity”
  • Természetismereti kiállítás
  • Erdőismereti társasjátékok
  • „tájsétáló” akadályverseny
  • Túrák
  • Kézműves foglalkozás természetes anyagokból
  • Apró tárgyak, díszek készítése hulladékból
  • Íjászat
  • Állatbemutató
  • Sétalovaglás, ló körüli munkák
  • Hagyományok és népi játékok
  • Utazási lehetőség erdei kisvasúttal (LÁEV) Fónagyságra
Csanyiki Erdőház Erdészeti Erdei Iskola

Könnyen megközelíthető csodálatos erdei környezetben, a Bükk lábánál fekszik. Hátizsákos, napközis rendszerben várja vendégeit, étkezési lehetőség van. Ideális helyszín minden évszakban osztálykirándulások, tanulmányutak, céges és családi rendezvények lebonyolítására. Az épületben kettő tanterem, kint fedett teraszok és nyitott-fedett foglalkoztató áll rendelkezésre.

Az iskola területén házi állatok udvara, vaddisznós-kert és rönkjátszótér biztosít kikapcsolódási lehetőséget. A Forrásvölgy-tanösvényen nyolc állomással mutatjuk be erdész szakvezetőkkel a Bükk-hegység élővilágát, természeti értékeit és az erdő- és vadgazdálkodás legfontosabb feladatait.

Lillafüred - Lillafüredi Állami Erdei Vasút, Palotaszálló, Függőkertek, vízesés, Ökoturiszitkai Központ, Szent István barlang, Anna-barlang, Hámori-tó, Herman Ottó Emlékház, pisztrángtelep, Massa múzeum Garadna - erdészettörténeti gyűjtemény, Felsőhámor - Szeleta-barlang, Molnár-szikla, Szentlélek - pálos kolostorrom, Bánkút, Miskolc - Miskolci Állatkert és Kultúrpark, Diósgyőri vár, deszkatemplom, Avasi-kilátó, Avasi református templom, Herman Ottó Múzeum, Feledy-ház... Miskolctapolca - barlangfürdő, kalandpark