Közép-Dunántúl

Közép-Dunántúl

Bakonyi Kisbetyár Erdészeti Erdei Iskola

A Magas-Bakony lábánál, Bakonybéltől mintegy 9 km-re fekszik Huszárokelőpuszta, itt található erdei iskolánk. Erdőpedagógiai programjaink segítségével szeretnénk megismertetni Magyarország egyik gyöngyszemét, a Bakonyt. Négy évszakot átölelve, egész évben várjuk kedves Vendégeinket.

Cím: 8564 Ugod, Huszárokelőpuszta
Telefonszám: +36-88/595-100+36-30/268-9012
Fax szám: +36-88/461-012

Üzemeltető: Bakonyerdő Zrt.
Üzemeltető címe: 8500 Pápa, Jókai utca 46.

• Hubertlaki Erdei Tanösvény
  • turistautak
  • erdő- és vadgazdálkodással kapcsolatos programok
  • kézműves foglalkozás (bőrözés, könyvkötés, szalmázás, batikolás, kosárfonás…)
  • szabadtéri foglalkoztató
  • éjszakai vadles és bátorságpróba
  • Széchenyi Zsigmond Emlékszoba
  • Gumikerekes kisvonattal a Bakony mélyén
Bakonyi Kisbetyár Erdészeti Erdei Iskola

A Dunántúl egyik legszebb természeti és kultúrtörténeti értékekben gazdag vidéke a Bakony térsége. A hegység lábánál húzódó, a hajdani betyárok búvóhelyeként elhíresült Gerence-patak völgyében fekvő Huszárokelőpuszta ad otthont a környezettudatos gondolkodást és magatartást célzó, élményekben gazdag, tapasztalatszerzésen alapuló foglalkozások, túrák, kirándulások számára alkalmas Erdei iskolának.

Szálláshelyünk 36 fő befogadására képes. 2 db 4 fős, 4 db 5 fős és 1 db 8 fős szobával, a szobákhoz csatlakozó fürdőszobával, közösen használható felújított, jól felszerelt konyhával, étkezési lehetőséggel, előre egyeztetett időpont alapján állnak az idelátogatók rendelkezésére.

Programok:

Az erdő, a mező, a park, a patakok, a Bakonyi "gyilkos-tó" környezeti adottságaira épülő programok, a tanösvény, turistautak, képzett szakemberek növelik az oktatást, az itt eltöltött idő színvonalát. A rendelkezésre álló vizsgálódó, megfigyelő eszközök segítségével, a gyermekek a szabadban kísérletezhetnek, közelebbről megvizsgálhatják a környezetük élő és élettelen alkotóit.

Az erdei iskola jól kiépített infrastruktúrát biztosít az ott zajló nevelési és oktatási munkához.

Hubertlaki tanösvény:

A parkból induló tanösvény 8 km-es útja során sok élmény, számtalan ismeretanyag várja a látogatóit. Az itt tenyésző fák történetéről, a fák alkotta erdők kezeléséről, az erdőben élő állatok, még a hangyaboly életéről is új ismereteket szerezhetnek mindazok, akik csendesen, figyelmesen végigsétálnak a kijelölt ösvényen. Egyénileg vagy szakember vezetésével, egész évben járható a tanösvény útvonala.

Megközelíthetőség:

Iskolánk Veszprém megyében, a Magas-Bakony lábánál, a Pápát Zirccel összekötő út mentén Ugod- Huszárokelőpusztán található.

Erdei iskolánk a Kisalföld peremén, a Magas-Bakony lábánál helyezkedik el. A Bakony hegység természetföldrajzi beosztását tekintve az Észak-, vagy Öreg-Bakony része, a Bakony egyik legjellegzetesebb geomorfológiai körzete. Átlagos tengerszint feletti magassága 450 m. Domborzati viszonyait tekintve a Magas-Bakony változatos felszínének azon része, amit a Gerence-patak – mint fő vízgyűjtő -, és annak mellékvizei völgyeikkel feldarabolnak. Az erdei iskolától nem messze, mintegy 10 km-es távolságban található a hegység legmagasabb pontja, a Kőris-hegy (709 m), de a Somhegy (650 m) sem sokkal marad el tőle. A Magas-Bakony a hegység turisztikailag leglátogatottabb része. A Kőris-hegyen vezet át az Országos Kéktúra útvonal, ami több 10 km-es egyéb jelzett turistaúttal érinti a környező területen található természeti csodákat, kulturális emlékhelyeket. A Szömörke- völgy a Kerteskői szurdokkal, Somhegy barlangjaival, a Boroszlán tanösvény az Odvaskői barlanggal, a Kőris-hegyi Vajda Péter kilátó, a Witt Lajos kilátó, a Száraz-gerencei Pörgöl-barlang, a Gerence-völgyi kirándulóerdő, a Halomsírok stb. teszik élménydúsabbá a bakonyi bükkösökben túrázók útját. A felsorolt helyszínek egyeztetés alapján beilleszthető az erdei iskola által kínált túraútvonalakba.

Erdei iskolánk 20 km-es környezetében található Bakonybél község; Pápa, valamint Zirc városa; ahol rengeteg látnivalóval bővíthető ki az itt töltött idő.

Bakonybél:

Pápa: