Észak-Alföld

Észak-Alföld

Pál Miklós Erdészeti Erdei Iskola

Iskolánk Nyíregyházától 5 km-re található. 2 órás, fél- és egy napos foglalkozásainkra óvodásokat, általános- és középiskolásokat várunk, akik oktatótermünkön kívül a Sóstói-erdőben ismerhetik meg a homoki tölgyesek élővilágát, az erdészek munkáját. Programjainkat íjászat, madárgyűrűzés, kézművesség is színesíti.

Szállás férőhely: -
Minden évszakban használható

Pál Miklós Erdészeti Erdei Iskola
Cím: 4481 Nyíregyháza, Igrice u. 3.

Üzemeltető: Nyírerdő Zrt. Nyíregyházi Edészet
Üzemeltető címe: 4481 Nyíregyháza, Igrice u. 3.

Fanyűvők vagy fapásztorok?

Mit csinál az erdő és mit az erdész? Az erdő nő magától, az erdész meg kis zöld kalappal a fején rója az erdőt és fütyörészik. Vagy: az erdő retteg az erdésztől, aki összehúzott szemmel méricskéli a köbmétereket és amelyik fára rámutat, annak már annyi!

Nos, melyik kép az igazi? Valójában mit is csinálnak?

Erre is választ ad erdészeti erdei iskolánk, mely Nyíregyházától 5 km-re, Sóstóhegyen működik 2009 óta. Foglalkoztató termünk jól fölszerelt, télen főleg ide várjuk csoportjainkat. Egyébként a közeli Sóstói-erdő a fő terepünk, mely lehetőséget ad a homoki tölgyesek megismerésére is. Ebben tanösvényünk segíthet. Az állat- és növényvilág bemutatásán kívül nagyon fontos, hogy a miérteket is megértsék látogatóink. Bemutatjuk a területen dolgozó erdészek munkáját, fagyártmány üzemünkben pedig azt, mi minden készülhet fából, különösen akácból?

A gyerekek megérthetik, hogy az erdész majdnem úgy gazdálkodik az erdővel, mint a szántóvető a termőfölddel. Az erdész elődei munkájának gyümölcsét aratja és 40-80 évet kell várnia a „betakarítással”. Kiderül, mi is az a fenntartható erdőgazdálkodás. Csemeteültetés, makkvetés is szerepel programunkban.

2 órás, fél- vagy egész napos foglalkozásainkon a csoportok az erdő megismerése mellett íjászaton, kézművességen, madárgyűrűzésen vehetnek részt, megkóstolhatják a kemencénkben sütött finomságokat. Módszereink elsősorban a gyakorlati ismeretek megszerzésére irányulnak, közvetlen megfigyeléssel, tapasztalatszerzéssel, sok játékkal, dallal. Igazodunk az időjáráshoz, a csoportok életkorához, az iskolai tananyaghoz.

Aki járt már nálunk, tudja jól, valójában mit csinál az erdő és mit az erdész! Várunk benneteket is!