2017.02.11.

Valentin napi járat

Időpont: 2017. február 11. (szombat)

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt a Valentin napi járatunkra! A vacsorát a lenti Hubertus Fogadó szervírozza, amelyet kedves vendégeink az impozáns szalonkocsiban fogyaszthatnak el.

A járat 15.45-kor indul Lentiből, 16.45-re érkezik Csömödérbe, ahonnan félórás pihenő után indul vissza.

Ár: 5800 Ft / fő

Jelentkezés, információ a 30/474-2146 mobilszámon.
Jelentkezési határidő: 2016. február 7.

Figyelem! A járatot csak megfelelő számú jelentkező esetén indítjuk!

Minden utazni vágyót szeretettel vár a Hubertus Fogadó és a Csömödéri Állami Erdei Vasút!

Aperitif:
Bűvölet - Koktél

Előétel:

Vörös töltött paradicsom

Főétel:
Szerelmesek tálja:
Tilápia filé ropogós bundában
Csirkemell bazsalikomos pestoval, cheddar sajttal, csőben sütve
Zöldfűszerekkel pácolt szűzérmék baconbe göngyölve
Bundázott zöldséges sajtgolyók
Burgonyapüré, royal zöldség, rozmaringos sült burgonya
Friss salátamix

Desszert:

Panna Cotta gyümölccsel

Téli vadetetés

2017.02.11.

Traktoros túra a Vadaskertben, a terepjáróval kivitt többféle takarmány kiszórása az etetőkbe.
 Előadás a nagyvadfajainkról.

Farsangi jelmezes futóverseny

2017.02.04.

Vidám jelmezes télűző váltófutás a Kikerics Erdészeti Erdei Iskola gyönyörű környékén. 3 fős baráti csapatok jelentkezését várjuk.

Égi fények a Vértesben

2017.01.28.

Az Újévi első csillagnéző túrán együtt köszönthetjük az újholdat és az új évet! Útközben természetvédelmi és vadász szakember beszél a Vértes élővilágról, vadjairól, erdeiről. Zuppa-tetőn csillagász ismerteti a szabad szemmel látható főbb csillagképeket és égi jelenségeket. Kis szerencsével a bolygóközi porról visszaverődő napfény, az állatövi fény is feltűnik. Remek alkalom nyílik a csillagos égbolt fotózására is!

Madárgyűrűzés Királyréten

2017.01.28.

A Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság által szervezett program helyszíne a királyréti etető, amely rengeteg madarat segít ki a téli ínséges időszakban. Cinkék, erdei pintyek, csízek, csuszkák, harkályok, szajkók járnak „szotyizni”. Ezen a délelőttön lehetőséget kínálunk különböző madárfajok kézbeli tanulmányozására, a gyűrűzés, mint kutatási eszköz megismerésére.

Téli nyomkeresés Dinnyésen

2017.01.28.

Ha havas a táj, akkor könnyen kiolvashatók a nyomok a hóból. Sok kis jel utalhat adott állatfajok jelenlétére. Tollak, szőrök, köpetek és más apró jelek árulják el, hogy a gazdájuk a közelben tartózkodik-e. Sárban, nádban és fák között kutatjuk a nyomokat.

Barangolás a Tápió-vidék löszvölgyeiben

2017.01.28.

Szerencsés időjárás esetén, hideg, zúzmarás, sőt havas dombokat, völgyeket járhatunk végig a túra során. Érintjük a Tápió-vidék egyik legnagyobb vizes élőhelyeként számon tartott Úri-halastavat, a hangulatos Gombai-patak völgyét és a 200 éves Török-hidat. Távcsövek segítségével igyekszünk majd szemügyre venni a messze északról hozzánk érkező téli madárvendégeket. Fagy esetén fakultatív csúszkálást biztosítunk a terület befagyott pocsolyáin.

Téli túra a Csepegő-kőhöz

2017.01.28.

A Zselic kiemelkedően érdekes, helyi védett természeti értéke a Csepegő forrás. A 12 km-es körtúra lankás erdőkben, mély szurdokvölgyekben vezet minket e geológiai ritkasághoz.

A csend ösvényén

2017.01.14.

A fák, a természet gyógyító erejének átélése a stresszes, dolgos hétköznapok után. Meditációs séta famatuzsálemek, és magoncok között.