2016.12.13.

Vadász Szentmise és vadászkürt koncert a Mátyás Templomban

December 13-án igazán különleges program várja a látogatókat a Budapesten. A Mátyás Templomban ugyanis karácsonyváró vadász szentmise valamint orgona- és vadászkürt koncert lesz 18 órától.

A 18 órakor kezdődő misét Főtisztelendő dr. Mészáros István titeli prépost, Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye áldozópapja celebrálja, Kákonyi Gábor főkáptalani ügyész ministrál, míg orgonán Tardy László karnagy játszik majd.

A 19 órakor kezdődő koncerten a Vadászkamara Kürtegyüttest és Bán István orgonaművészt hallgathatja meg a közönség.

Erdei Piac a Hidegvölgyi erdészlaknál

2016.12.11.

December 11-én, vasárnap ismét Erdei Piac, amely a Budakeszi és Telki között található Hidegvölgyi Erdészlakhoz költözik ki. Kóstolj és kirándulj! Ha friss levegőre vágyik, esetleg kirándulna egy jót és közben be is vásárolna, szétnézne és finom termelői adalékanyagmentes enni és innivalót kóstolna, akkor a szervezők szeretettel várják az Erdei Piacon!

Adventi vásár és játszóház a Kócsagvárban

2016.12.11.

Idén is lesz Adventi Vásár és Játszóház a Fertő-Hanság Nemzeti Parkban, Sarródon, a Kócsagvárban! A mindennapok rohanása és nehézségei közé ideje mosolyt, melegséget, egymásra figyelést csempészni! A Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóság, a sarródi önkormányzat, a helyi óvodások kedves, szívmelengető programokkal várja minden évben az érdeklődő családokat, kicsiket és nagyokat.

Karácsonyváró kézműves program a Fehér Gólya Múzeumban

2016.12.10.

A vidám, alkotó délelőtt a karácsonyi készülődés jegyében telik. Természetes anyagokból alkothatnak szebbnél szebb karácsonyfadíszeket, hűtőmágnest, mécsestartót a gyermekek. A kézműves program a karácsonyi készülődéshez, ajándékozáshoz nyújt hasznos segítséget.

Bakonyi bakancsos túra

2016.12.10.

Amikor megyünk együtt vagy megyünk néhányan, esetleg megyünk sokan. A hegy, a völgy, erdő, mező szelíden keblére vesz, befogad, ott kifújhatjuk magunkat, el tudunk gondolkodni és meg tudjuk érteni a másik ember gondolatait, érzéseit. Sokszor ez is elég neki, hiszen már boldog, hogy valaki meghallgatta, nem várja el, hogy megoldja más a gondjait. Ehhez tökéletes helyszín a Bakony, melynek régi misztikumából még ma is sok minden megvan. Menjünk, nézzük meg!

Ünnepváró játszóház a Levendula Házban

2016.12.10.

A Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság szeretettel várja kézműves foglalkozásra az érdeklődőket Tihanyba, a Levendula Ház Látogatóközpontba. A karácsonyváró foglalkozáson a látogatók levendulapárnát és levendulával töltött angyalkát készíthetnek.

Csillagos égbolt túra a téli napfordulón az Agostyányi Ökofaluban

2016.12.10.

A Gerecse Tájvédelmi Körzet tőszomszédságában, a lakott területektől távol, Európa egyik legkisebb fényszennyezésű területén olyan látvány tárul a túrázók elé, amilyen nemcsak Magyarországon, hanem az egész kontinens területén ritkán adatik meg. Naplemente után derült, felhőtlen idő esetén a csillagos égbolt távcsővel való megfigyelésére lesz lehetőség, miközben a szabad szemmel nem látható jelenségekről számtalan érdekességet tudhatunk meg csillagász szakemberek segítségével.