2017.03.06.

Tavaszköszöntő erdei túra a Sziágyi Erdészeti Erdei Iskolában

3,2 km hosszú gyalogos túrára vár minden érdeklődőt a SEFAG Zrt. az erdei iskola tanösvényén. Tavaszköszöntő népszokások felelevenítése az iskola udvarában.

Időpont: 2017. március 6. 9:00 - 12:00 óra között
Helyszín: Sziágyi Erdészeti Erdei Iskola (SEFAG Zrt.) Lábod-Rinyabesenyő-Sziágy puszta (Somogy megye)
GPS: észak: 46°08’40” kelet: 17°30’02.5″
A korlátozott létszám miatt előzetes jelentkezés szükséges!
Részletek, jelentkezés: Mihály Bernadett, tel.: 30/901-8620
E-mail: info@sziagyisuli.hu
Honlap:
www.sziagyisuli.hu
www.sefag.hu

Forrás: Erdeiprogramok.hu

Nőnapi Virágfutás és túra a Széchenyi Parkerdőben

2017.03.05.

Nőnap alkalmából különleges futó útvonallal várja a sportolni vágyó hölgyeket és urakat a Széchenyi Parkerdő. A rajt és a cél az erdei játszótér, amely egyben egy virág alakzat közepe is, ahonnan a szirmokat szimbolizáló útvonalak indulnak ki.

Esztáz-kői barlangtúra gyalog és kerékpárral

2017.03.04.

Az Esztáz-kői-barlang a Felsőtárkány melletti Gyetra-völgyben található. Megközelítése lehetséges kerékpárral, amely kölcsönözhető is a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság felsőtárkányi látogatóközpontjában, de gyalogosan is. Sisakot és fejlámpát a túravezető biztosít.

V. Nőnapi Virág Futás a Hármashatár-hegyen

2017.03.04.

2017-ben már ötödik alkalommal rendezik meg Nőnap alkalmából a Virág Futást. A rajt, a cél és a “versenyközpont” is egyben a Határ-nyereg a Hármashatár-hegyen.

Kikelet a Sas-hegyen

2017.03.04.

Melyek is a tavasz első virágai a Sas-hegyen? A Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság által szerezett túrán a résztvevőket elkalauzolják a téli álmából ébredő hegy jellegzetes kikeleti növényeinek világába.

Töröcskei kirándulás a Duna-Dráva Nemzeti Parkkal

2017.03.04.

A túra során érintjük a Fekete harkály tanösvényt, majd végigmegyünk a töröcskei tetőn, majd visszafelé a ropolyi völgyben haladunk. A túra során a Zselic sajátos erdőtársulásait és vegetációját, faunáját mutatja be a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság a tavaszi virágok előbújásának idejében.

Tavaszváró foglalkozás a Tettye Oktatási Központban

2017.03.01.

A résztvevők a foglalkozáson megismerkedhetnek az ébredő erdő lakóival, valamint tavaszköszöntő versek, színes ceruzák, textilfilcek segítségével tavaszt varázsolhatnak közvetlen lakókörnyezetünkbe.

Barlangok hónapja: kiállítás és 3D-s bemutató Egerben

2017.03.01.

Az „Inverse Everest” fotókiállítás megnyitója a Föld legmélyebb barlangjáról (2197 m), amelynek anyagát egy magyar expedíció készítette 2016-ban. Ezt követően Egri Csaba barlangi fotós látványos 3D-s bemutatója következik hazai és külföldi barlangokról.

Gyerekprogram a Zselici Csillagparkban

2017.02.26.

Kisgyermekes (óvodás, alsó tagozatos) családokat várnak a Zselici Csillagparkba a hétvégi programra. A gyerekek megismerkedhetnek a Zselic állatvilágával és csillagos égboltjával. A kézműves foglalkozáson apró ajándékot készítenek. A program kb. 2 órás, 10.00 órakor kezdődik.