Madárgyűrűzés Királyréten

A Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság által szervezett program helyszíne a királyréti etető, amely rengeteg madarat segít ki a téli ínséges időszakban. Cinkék, erdei pintyek, csízek, csuszkák, harkályok, szajkók járnak „szotyizni”. Ezen a délelőttön lehetőséget kínálunk különböző madárfajok kézbeli tanulmányozására, a gyűrűzés, mint kutatási eszköz megismerésére.

Előzetes bejelentkezés szükséges!

Időpont: 2017. január 28. szombat 09:00
Helyszín: Hiúz Ház (Királyréti Erdei Iskola és Látogatóközpont, Szokolya - Királyrét)
Túra hossza, időtartama: helyben, 3 óra
Részvételi díj:

• teljes árú: 1000 Ft/fő
  • kedvezményes: 600 Ft/fő
  • diákcsoport (10 főtől): 400 Ft/fő

További információ:

Sevcsik András
sevcsik.andras@dinpig.hu
+36 30 238 0063, +36 27 585 625

Forrás: Erdeiprogramok.hu

Égi fények a Vértesben

2017.01.28.

Az Újévi első csillagnéző túrán együtt köszönthetjük az újholdat és az új évet! Útközben természetvédelmi és vadász szakember beszél a Vértes élővilágról, vadjairól, erdeiről. Zuppa-tetőn csillagász ismerteti a szabad szemmel látható főbb csillagképeket és égi jelenségeket. Kis szerencsével a bolygóközi porról visszaverődő napfény, az állatövi fény is feltűnik. Remek alkalom nyílik a csillagos égbolt fotózására is!

Téli nyomkeresés Dinnyésen

2017.01.28.

Ha havas a táj, akkor könnyen kiolvashatók a nyomok a hóból. Sok kis jel utalhat adott állatfajok jelenlétére. Tollak, szőrök, köpetek és más apró jelek árulják el, hogy a gazdájuk a közelben tartózkodik-e. Sárban, nádban és fák között kutatjuk a nyomokat.

Barangolás a Tápió-vidék löszvölgyeiben

2017.01.28.

Szerencsés időjárás esetén, hideg, zúzmarás, sőt havas dombokat, völgyeket járhatunk végig a túra során. Érintjük a Tápió-vidék egyik legnagyobb vizes élőhelyeként számon tartott Úri-halastavat, a hangulatos Gombai-patak völgyét és a 200 éves Török-hidat. Távcsövek segítségével igyekszünk majd szemügyre venni a messze északról hozzánk érkező téli madárvendégeket. Fagy esetén fakultatív csúszkálást biztosítunk a terület befagyott pocsolyáin.

Téli túra a Csepegő-kőhöz

2017.01.28.

A Zselic kiemelkedően érdekes, helyi védett természeti értéke a Csepegő forrás. A 12 km-es körtúra lankás erdőkben, mély szurdokvölgyekben vezet minket e geológiai ritkasághoz.

A csend ösvényén

2017.01.14.

A fák, a természet gyógyító erejének átélése a stresszes, dolgos hétköznapok után. Meditációs séta famatuzsálemek, és magoncok között.

2016.12.23.

2016.12.17.