Kockásliliom túra az Őrségben

A túra résztvevői megismerkedhetnek többek között a kockásliliommal, illetve bemutatásra kerülnek a terület természeti értékei, és a Büksi földvár nyomai is.

Gyülekező: 2017 április. 01. 9:30-tól 10:00-ig a csákánydoroszlói benzinkútnál (Vasút utca 70/D), GPS: 46.978634, 16.503867.

10:00 órakor autókkal indulnak a túrázók a Büksi-rét felé.

Táv: 5 km

A túravezetés ingyenes.

A túrán való részvétel előzetes jelentkezéshez kötött az alábbi elérhetőségeken:
(jelentkezési határidő: március 29.)
tourinform.orseg@gmail.com
94/548-034
A résztvevők száma max. 30 fő.

Rendező: Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság

Forrás: erdeiprogramok.hu

Természetvédelem a Hevesi Füves Pusztákon

2017.04.01.

A Pélyi Ludas tanösvény bejárásával megismerkedhetnek a jellegzetes dél-hevesi élőhelyekkel (szikes gyepek, mocsarak), vízfelületekkel, a mesterséges és természetközeli cserjésekkel, erdőkkel és azok élővilágával. Eközben a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság a természetvédelmi célokat, kezelési feladatokat és problémákat is bemutatják.

Tájékozódási túra és akadályverseny Sasréten

2017.04.01.

Családok, baráti csapatok jelentkezését várja a Mecsekerdő Zrt. az izgalmas, turistatérképen bejelölt nyomvonalon zajló, természetismereti és tájékozódási feladatokkal tarkított akadályversenyre.

Bolondozások napja a Mecsextrém Parkban

2017.04.01.

Bolondos Rajzverseny! Rajzolj le egy tréfás gondolatot és hozd magaddal! Minden résztvevő nyereménysorsoláson vesz részt, a fődíj Mecsextrém belépőjegy! A helyszínen arcfestők és bohóc várja a gyerekeket!

Kockásliliom túra Csákánydoroszlón

2017.04.01.

Az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság által szervezett túrán a résztvevők megismerkedhetnek többek között a kockás liliommal, a terület természeti értékeivel, és a Büksi földvár nyomaival is.

Éjszakai Kalandtúrák a Budakeszi Vadasparkban

2017.03.31.

A látogatók az Éjszakai Kalandtúrák során szakvezetők kíséretében nyerhetnek exkluzív bepillantást a Budakeszi Vadaspark záróra utáni életébe. Ez azért különösen izgalmas, mert a vadasparkban lakó állatok némelyike éjszakai életmódot folytat, így mikor a nap lenyugszik, ők akkor kezdik – vagy épp folytatják – a szokásos napi rutinjukat: esznek, isznak, játszanak, rohangálnak, fára másznak, vadásznak, vagy éppen aktív társadalmi életet élnek. Az éjszakát a máskor nem hallható zajok, neszezések, kaparások, horkantások, huhogások és szárnysuhogások teszik még borzongatóbbá.

Babák és mamák a Csanyiki Erdőházban

2017.03.31.

A Csanyiki Erdőház március végén vár minden kismamát és babát. Kellemes kikapcsolódás a kismamáknak, változatosság az otthon töltött mindennapokban.

Tavaszi erdei séta a Zselici Csillagparkban

2017.03.28.

Erdei séta a Zselici Csillagvizsgáló közeli, tavaszi hangulatú erdőben. Az iskolás és óvodás csoportok részére szervezett program során ismerkedés a planetáriummal, meteor kiállítás megtekintése.

Víz Világnapi túra a Kelemen-széken

2017.03.19.

A Kelemen-széken számos réce- és libafajjal találkozhatunk: tőkés réce, csörgő réce, fütyülő réce, nyílfarkú réce, kanalas réce, nyári lúd, nagy lilik. Ha szerencsénk van, a fokozottan védett vörösnyakú lúd is távcsőnk elé kerülhet. A nagy példányszámú vízimadarak kísérői a ragadozó madarak is. A vándorsólyom és a rétisast gyakori vendég ilyenkor, de a kis sólyom sem számít ritkaságnak. Meleg, szélálló öltözet ajánlott!