Karácsonyváró kézműves program a Fehér Gólya Múzeumban

A vidám, alkotó délelőtt a karácsonyi készülődés jegyében telik. Természetes anyagokból alkothatnak szebbnél szebb karácsonyfadíszeket, hűtőmágnest, mécsestartót a gyermekek. A kézműves program a karácsonyi készülődéshez, ajándékozáshoz nyújt hasznos segítséget.

Időpont: 2016. december 10. szombat 10:00
Helyszín: Kölked, Fehér Gólya Múzeum
Program időtartama: 3 óra
Részvételi díj: 500 Ft/fő

A részvételhez előzetes jelentkezés szükséges! A programot a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság szervezi!

Tel.: 30/846-6020
Információ: info@fehergolyamuzeum.hu
Tel.: 30/846-6020
www.fehergolyamuzeum.hu

Bakonyi bakancsos túra

2016.12.10.

Amikor megyünk együtt vagy megyünk néhányan, esetleg megyünk sokan. A hegy, a völgy, erdő, mező szelíden keblére vesz, befogad, ott kifújhatjuk magunkat, el tudunk gondolkodni és meg tudjuk érteni a másik ember gondolatait, érzéseit. Sokszor ez is elég neki, hiszen már boldog, hogy valaki meghallgatta, nem várja el, hogy megoldja más a gondjait. Ehhez tökéletes helyszín a Bakony, melynek régi misztikumából még ma is sok minden megvan. Menjünk, nézzük meg!

Ünnepváró játszóház a Levendula Házban

2016.12.10.

A Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság szeretettel várja kézműves foglalkozásra az érdeklődőket Tihanyba, a Levendula Ház Látogatóközpontba. A karácsonyváró foglalkozáson a látogatók levendulapárnát és levendulával töltött angyalkát készíthetnek.

Csillagos égbolt túra a téli napfordulón az Agostyányi Ökofaluban

2016.12.10.

A Gerecse Tájvédelmi Körzet tőszomszédságában, a lakott területektől távol, Európa egyik legkisebb fényszennyezésű területén olyan látvány tárul a túrázók elé, amilyen nemcsak Magyarországon, hanem az egész kontinens területén ritkán adatik meg. Naplemente után derült, felhőtlen idő esetén a csillagos égbolt távcsővel való megfigyelésére lesz lehetőség, miközben a szabad szemmel nem látható jelenségekről számtalan érdekességet tudhatunk meg csillagász szakemberek segítségével.

Madárgyűrűzés a pilisszentiváni Jági-tónál

2016.12.10.

Télen a Jági-tónál, a kihelyezett madáretetőnél hatalmas a sürgés-forgás. Egymást követik sorban a madarak a finomabbnál finomabb falatokért. Hogy megismerkedjünk az etetők gyakori madaraival, a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság téli madárgyűrűzési-bemutatót tart. Miért is kezdték el régen gyűrűzni a madarakat, s miért folytatjuk ma is? Ezekre a kérdésekre megkapjuk a választ a program során, miközben testközelből ismerkedünk téli madarainkkal. Minden gyermek vendéget apró meglepetéssel várjnak.

Karácsonyi készülődés

2016.11.29.

Mézeskalácsot sütünk, sétálunk az erdőben, beszélgetünk, aktív kikapcsolódással készülünk...

Mikulásjárat

2016.11.28.

Gyere, utazz és fotózkodj a Mikulással a Csömödéri Állami Erdei Vasúton!