2017.03.31.

Éjszakai Kalandtúrák a Budakeszi Vadasparkban

A látogatók az Éjszakai Kalandtúrák során szakvezetők kíséretében nyerhetnek exkluzív bepillantást a Budakeszi Vadaspark záróra utáni életébe. Ez azért különösen izgalmas, mert a vadasparkban lakó állatok némelyike éjszakai életmódot folytat, így mikor a nap lenyugszik, ők akkor kezdik – vagy épp folytatják – a szokásos napi rutinjukat: esznek, isznak, játszanak, rohangálnak, fára másznak, vadásznak, vagy éppen aktív társadalmi életet élnek. Az éjszakát a máskor nem hallható zajok, neszezések, kaparások, horkantások, huhogások és szárnysuhogások teszik még borzongatóbbá.

Bárki részt vehet a Budakeszi Vadaspark éjszakai szakvezetésein, aki nem fél a sötétben, szereti az extrémebb kalandokat, és előre regisztrál a lenti időpontok egyikére. A leendő látogató hátizsákjában feltétlenül legyen valamilyen világító eszköz (elem- és/vagy fejlámpa), de a melegebb öltözék és a bátor hozzáállás se maradjon otthon.

Időpontok:

2017. március 3, 10, 17, 24, 31.
Gyülekező a főbejáratnál: 19:00-kor

2017. április 7, 14, 21, 28.
Gyülekező a főbejáratnál: 20:00-kor

A program körülbelül 2 órás, a meghirdetett napokon maximum 2 x 50 fős csoport indul.
Jelentkezni a budakeszi.vadaspark@bkvp.hu címen lehet, az üzenet tárgya „Éjszakai túra” legyen!
A túrán kizárólag azok vehetnek részt, akik előzőleg e-mailben jelezték szándékukat.
Az Éjszakai Kalandtúrára a felnőttjegy: 1.450,- Ft, a gyerekjegy (2-14 éves korig): 800,- Ft

Forrás: Erdeiprogramok.hu

Babák és mamák a Csanyiki Erdőházban

2017.03.31.

A Csanyiki Erdőház március végén vár minden kismamát és babát. Kellemes kikapcsolódás a kismamáknak, változatosság az otthon töltött mindennapokban.

Tavaszi erdei séta a Zselici Csillagparkban

2017.03.28.

Erdei séta a Zselici Csillagvizsgáló közeli, tavaszi hangulatú erdőben. Az iskolás és óvodás csoportok részére szervezett program során ismerkedés a planetáriummal, meteor kiállítás megtekintése.

Víz Világnapi túra a Kelemen-széken

2017.03.19.

A Kelemen-széken számos réce- és libafajjal találkozhatunk: tőkés réce, csörgő réce, fütyülő réce, nyílfarkú réce, kanalas réce, nyári lúd, nagy lilik. Ha szerencsénk van, a fokozottan védett vörösnyakú lúd is távcsőnk elé kerülhet. A nagy példányszámú vízimadarak kísérői a ragadozó madarak is. A vándorsólyom és a rétisast gyakori vendég ilyenkor, de a kis sólyom sem számít ritkaságnak. Meleg, szélálló öltözet ajánlott!

Extrém overálos barlangtúra a Bolhási-víznyelőbarlangban

2017.03.19.

A bejáraton befolyó víz minden esetben nedves élményt nyújt. A függőleges aknákon való közlekedést beépített létrák teszik lehetővé. A kúszós-mászós útvonal miatt ezt a túrát inkább barlangjárásban tapasztaltabb személyeknek ajánljuk. Sisakot, fejlámpát, overált a túravezető biztosít.

Hóvirágok Királyréten

2017.03.19.

E sokak számára ismert kis tavaszjelző növény éveken keresztül a nagyüzemi virággyűjtők áldozata volt. Hála a védelemnek és a szemléletformálódásnak, mára egyre több helyen újra megjelent. Királyréten lehetőség lesz a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság unkatársaival együtt számolni a hóvirágokat, miközben egyre határozottabban hangolódhatunk a tavaszra is!

Extrém overálos barlangtúra a Létrási-víznyelőbarlangban

2017.03.18.

Az igen látványos, fokozottan védett és lezárt cseppkőbarlang látogatását főleg kaland- és bizonyítani vágyó fiataloknak, valamint sportos felnőtteknek ajánlják. Egyes szakaszok leküzdése barlangi tapasztalatok nélkül nagy lelkierőt és megfelelő fizikai felkészülést követel meg. Sisakot, fejlámpát, overált a túravezető biztosít.

Tavaszi madármegfigyelés az Abért-tónál

2017.03.18.

Csatlakozz Te is az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság tavaszi madármegfigyelő programjához! A madármegfigyelés eszközeit a szervezők biztosítják, de ha van távcsöved, ne hagyd otthon!