Égi fények a Vértesben

Az Újévi első csillagnéző túrán együtt köszönthetjük az újholdat és az új évet! Útközben természetvédelmi és vadász szakember beszél a Vértes élővilágról, vadjairól, erdeiről. Zuppa-tetőn csillagász ismerteti a szabad szemmel látható főbb csillagképeket és égi jelenségeket. Kis szerencsével a bolygóközi porról visszaverődő napfény, az állatövi fény is feltűnik. Remek alkalom nyílik a csillagos égbolt fotózására is!

A túrára érdemes elhozni a vadász távcsöveket és az okos telefonokat. A túrát az MCE Felsőgallai Amatőrcsillagász Klubbal közösen szervezi a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság.

Előzetes bejelentkezés szükséges!

Időpont: 2017. január 28. szombat 16:30
Helyszín: Szár vasúti megállója (GPS: 47.4852749,18.5266394)
Túra hossza, időtartama: 6 km, 4 óra
Részvételi díj:

• teljes árú: 2000 Ft/fő
  • kedvezményes: 1000 Ft/fő

További információ:

Klébert Antal
+ 36 70 330 3854

Forrás: Erdeiprogramok.hu

Madárgyűrűzés Királyréten

2017.01.28.

A Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság által szervezett program helyszíne a királyréti etető, amely rengeteg madarat segít ki a téli ínséges időszakban. Cinkék, erdei pintyek, csízek, csuszkák, harkályok, szajkók járnak „szotyizni”. Ezen a délelőttön lehetőséget kínálunk különböző madárfajok kézbeli tanulmányozására, a gyűrűzés, mint kutatási eszköz megismerésére.

Téli nyomkeresés Dinnyésen

2017.01.28.

Ha havas a táj, akkor könnyen kiolvashatók a nyomok a hóból. Sok kis jel utalhat adott állatfajok jelenlétére. Tollak, szőrök, köpetek és más apró jelek árulják el, hogy a gazdájuk a közelben tartózkodik-e. Sárban, nádban és fák között kutatjuk a nyomokat.

Barangolás a Tápió-vidék löszvölgyeiben

2017.01.28.

Szerencsés időjárás esetén, hideg, zúzmarás, sőt havas dombokat, völgyeket járhatunk végig a túra során. Érintjük a Tápió-vidék egyik legnagyobb vizes élőhelyeként számon tartott Úri-halastavat, a hangulatos Gombai-patak völgyét és a 200 éves Török-hidat. Távcsövek segítségével igyekszünk majd szemügyre venni a messze északról hozzánk érkező téli madárvendégeket. Fagy esetén fakultatív csúszkálást biztosítunk a terület befagyott pocsolyáin.

Téli túra a Csepegő-kőhöz

2017.01.28.

A Zselic kiemelkedően érdekes, helyi védett természeti értéke a Csepegő forrás. A 12 km-es körtúra lankás erdőkben, mély szurdokvölgyekben vezet minket e geológiai ritkasághoz.

A csend ösvényén

2017.01.14.

A fák, a természet gyógyító erejének átélése a stresszes, dolgos hétköznapok után. Meditációs séta famatuzsálemek, és magoncok között.

2016.12.23.

2016.12.17.