Bolondozások napja a Mecsextrém Parkban

Bolondos Rajzverseny! Rajzolj le egy tréfás gondolatot és hozd magaddal! Minden résztvevő nyereménysorsoláson vesz részt, a fődíj Mecsextrém belépőjegy! A helyszínen arcfestők és bohóc várja a gyerekeket!

Időpont: 2017. április 1. szombat
Belépő: 2.590 Ft/fő
Az ár korlátlanul tartalmazza: Erdei bob, Alpesi kötélpályák, Tiroli csúszópályák, Lőszimulátor, Fenyves labirintus, Beltéri játszóház és az Udvar használatát.
Nyitva tartás: 10.00 - 18.00 (szombaton és vasárnap)
Étkezési lehetőség: Tepsifüles Étterem
Információ, jelentkezés:
Mecsextrém Park, Pécs-Árpádtető
info@mecsextrem.hu
mecsextrem@mecsekerdo.hu
www.mecsekerdo.hu

Forrás: erdeiprogramok.hu

Természetvédelem a Hevesi Füves Pusztákon

2017.04.01.

A Pélyi Ludas tanösvény bejárásával megismerkedhetnek a jellegzetes dél-hevesi élőhelyekkel (szikes gyepek, mocsarak), vízfelületekkel, a mesterséges és természetközeli cserjésekkel, erdőkkel és azok élővilágával. Eközben a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság a természetvédelmi célokat, kezelési feladatokat és problémákat is bemutatják.

Kockásliliom túra az Őrségben

2017.04.01.

A túra résztvevői megismerkedhetnek többek között a kockásliliommal, illetve bemutatásra kerülnek a terület természeti értékei, és a Büksi földvár nyomai is.

Tájékozódási túra és akadályverseny Sasréten

2017.04.01.

Családok, baráti csapatok jelentkezését várja a Mecsekerdő Zrt. az izgalmas, turistatérképen bejelölt nyomvonalon zajló, természetismereti és tájékozódási feladatokkal tarkított akadályversenyre.

Kockásliliom túra Csákánydoroszlón

2017.04.01.

Az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság által szervezett túrán a résztvevők megismerkedhetnek többek között a kockás liliommal, a terület természeti értékeivel, és a Büksi földvár nyomaival is.

Éjszakai Kalandtúrák a Budakeszi Vadasparkban

2017.03.31.

A látogatók az Éjszakai Kalandtúrák során szakvezetők kíséretében nyerhetnek exkluzív bepillantást a Budakeszi Vadaspark záróra utáni életébe. Ez azért különösen izgalmas, mert a vadasparkban lakó állatok némelyike éjszakai életmódot folytat, így mikor a nap lenyugszik, ők akkor kezdik – vagy épp folytatják – a szokásos napi rutinjukat: esznek, isznak, játszanak, rohangálnak, fára másznak, vadásznak, vagy éppen aktív társadalmi életet élnek. Az éjszakát a máskor nem hallható zajok, neszezések, kaparások, horkantások, huhogások és szárnysuhogások teszik még borzongatóbbá.

Babák és mamák a Csanyiki Erdőházban

2017.03.31.

A Csanyiki Erdőház március végén vár minden kismamát és babát. Kellemes kikapcsolódás a kismamáknak, változatosság az otthon töltött mindennapokban.

Tavaszi erdei séta a Zselici Csillagparkban

2017.03.28.

Erdei séta a Zselici Csillagvizsgáló közeli, tavaszi hangulatú erdőben. Az iskolás és óvodás csoportok részére szervezett program során ismerkedés a planetáriummal, meteor kiállítás megtekintése.

Víz Világnapi túra a Kelemen-széken

2017.03.19.

A Kelemen-széken számos réce- és libafajjal találkozhatunk: tőkés réce, csörgő réce, fütyülő réce, nyílfarkú réce, kanalas réce, nyári lúd, nagy lilik. Ha szerencsénk van, a fokozottan védett vörösnyakú lúd is távcsőnk elé kerülhet. A nagy példányszámú vízimadarak kísérői a ragadozó madarak is. A vándorsólyom és a rétisast gyakori vendég ilyenkor, de a kis sólyom sem számít ritkaságnak. Meleg, szélálló öltözet ajánlott!