2016.12.11.

Adventi vásár és játszóház a Kócsagvárban

Idén is lesz Adventi Vásár és Játszóház a Fertő-Hanság Nemzeti Parkban, Sarródon, a Kócsagvárban! A mindennapok rohanása és nehézségei közé ideje mosolyt, melegséget, egymásra figyelést csempészni! A Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóság, a sarródi önkormányzat, a helyi óvodások kedves, szívmelengető programokkal várja minden évben az érdeklődő családokat, kicsiket és nagyokat.

A kézműves vásárosok és a karácsonyi ajándékkészítő játszóházat sokszínű programok bővítik, melyek között mindenki megtalálhatja a számára megfelelőt: hogy milyen programok hoznak örömet, elmélyülést és harmóniát a karácsonyra való készülődés időszakába az még legyen meglepetés, a programot november táján teszi közzé a Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóság.

Fertő-parti óvodások kedves adventi műsora? jótékonysági süteményvásár? madárkarácsony? … és ki tudja még mi minden vár minket.

A játszóház és a programokon való részvétel ingyenes!

Helyszín: 9435 Sarród, Rév-Kócsagvár,
GPS: N 47° 38,295′ E 16° 51,760′
Időpont: 2015. december 11. vasárnap 10.00-17.30

Erdei Piac a Hidegvölgyi erdészlaknál

2016.12.11.

December 11-én, vasárnap ismét Erdei Piac, amely a Budakeszi és Telki között található Hidegvölgyi Erdészlakhoz költözik ki. Kóstolj és kirándulj! Ha friss levegőre vágyik, esetleg kirándulna egy jót és közben be is vásárolna, szétnézne és finom termelői adalékanyagmentes enni és innivalót kóstolna, akkor a szervezők szeretettel várják az Erdei Piacon!

Karácsonyváró kézműves program a Fehér Gólya Múzeumban

2016.12.10.

A vidám, alkotó délelőtt a karácsonyi készülődés jegyében telik. Természetes anyagokból alkothatnak szebbnél szebb karácsonyfadíszeket, hűtőmágnest, mécsestartót a gyermekek. A kézműves program a karácsonyi készülődéshez, ajándékozáshoz nyújt hasznos segítséget.

Bakonyi bakancsos túra

2016.12.10.

Amikor megyünk együtt vagy megyünk néhányan, esetleg megyünk sokan. A hegy, a völgy, erdő, mező szelíden keblére vesz, befogad, ott kifújhatjuk magunkat, el tudunk gondolkodni és meg tudjuk érteni a másik ember gondolatait, érzéseit. Sokszor ez is elég neki, hiszen már boldog, hogy valaki meghallgatta, nem várja el, hogy megoldja más a gondjait. Ehhez tökéletes helyszín a Bakony, melynek régi misztikumából még ma is sok minden megvan. Menjünk, nézzük meg!

Ünnepváró játszóház a Levendula Házban

2016.12.10.

A Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság szeretettel várja kézműves foglalkozásra az érdeklődőket Tihanyba, a Levendula Ház Látogatóközpontba. A karácsonyváró foglalkozáson a látogatók levendulapárnát és levendulával töltött angyalkát készíthetnek.

Csillagos égbolt túra a téli napfordulón az Agostyányi Ökofaluban

2016.12.10.

A Gerecse Tájvédelmi Körzet tőszomszédságában, a lakott területektől távol, Európa egyik legkisebb fényszennyezésű területén olyan látvány tárul a túrázók elé, amilyen nemcsak Magyarországon, hanem az egész kontinens területén ritkán adatik meg. Naplemente után derült, felhőtlen idő esetén a csillagos égbolt távcsővel való megfigyelésére lesz lehetőség, miközben a szabad szemmel nem látható jelenségekről számtalan érdekességet tudhatunk meg csillagász szakemberek segítségével.

Madárgyűrűzés a pilisszentiváni Jági-tónál

2016.12.10.

Télen a Jági-tónál, a kihelyezett madáretetőnél hatalmas a sürgés-forgás. Egymást követik sorban a madarak a finomabbnál finomabb falatokért. Hogy megismerkedjünk az etetők gyakori madaraival, a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság téli madárgyűrűzési-bemutatót tart. Miért is kezdték el régen gyűrűzni a madarakat, s miért folytatjuk ma is? Ezekre a kérdésekre megkapjuk a választ a program során, miközben testközelből ismerkedünk téli madarainkkal. Minden gyermek vendéget apró meglepetéssel várjnak.