Nyugat-Dunántúl

Nyugat-Dunántúl

Zakatoló Erdészeti Erdei Iskola

Kanyargó síneken, erdei vasúton töltött utazás során nyílik lehetőség arra, hogy a különböző területeket és az ott élő állatokat megfigyelhessük. A megállóknál játékos, csapatmunkára épülő feladatokon keresztül ismerkedhetünk az erdők világával.

Szállás férőhely: 46
Téliesített
SzálláshelyÉtkezővel ellátottMinden évszakban használható

Zakatoló Erdészeti Erdei Iskola
Cím: 8957 Csömödér, Vasút u. 2.
Telefonszám: 06 92 579 03306 30 933 88 51
E-mail cím:

Üzemeltető: Zalaerdő Zrt.
Üzemeltető címe: 8800 Nagykanizsa, Múzeum tér 6.

Mi mindent lehet csinálni?

• Erdei vasutazással egybekötött programok: Mesél az erdő, Barátaink a fák, Vadvilág, Az erdő és az ember
  • Egyéb lehetőségek: gyalogos túrák, csapatépítő versenyek, gyógynövény bemutató és varázstea készítés, kézműves foglalkozások

Közeli programok, események a tájegységben

Éjszakai túra a Zselici Csillagparkban
2017.08.19.

Éjszakai túra a Zselici Csillagparkban

Zselici éjszakai túra során megismerkedhetnek Magyarország egyik legtisztább, fényszennyezéstől majdnem mentes csillagos égboltjával, a nyári csillagképekkel, leglátványosabb objektumokkal. A túra kb. 5 kilométeres. A túra végén rövid távcsöves bemutatót tartunk.

Kockásliliom túra az Őrségben
2017.04.01.

Kockásliliom túra az Őrségben

A túra résztvevői megismerkedhetnek többek között a kockásliliommal, illetve bemutatásra kerülnek a terület természeti értékei, és a Büksi földvár nyomai is.

Zakatoló Erdészeti Erdei Iskola

Mitől különleges a Zakatoló Erdei Iskola?

Lenti és Kistolmács között 32 km hosszan kanyargó erdei vasúton mozdony húzza azt a kifejezetten az erdei iskola számára épített oktatókocsit, amely bázisként, guruló oktatóteremként működik.
A foglalkozások szerves részét képezi az erdei vasúton töltött utazás, amely lehetőséget nyújt a különböző területek összehasonlítására, a vasúti közlekedéshez hozzászokott állatok megpillantására, és az emberi tevékenység környezetünkre gyakorolt hatásának megfigyelésére.
Az eltérő adottságú helyeken kijelölt megállóknál az erdők, rétek és vizek élővilágával ismerkedhetnek a résztvevők.
Játékos feladatokon, csapatokban megoldott projekt munkákon keresztül, közösen tárjuk fel az erdő összetett világát.
Kivételes adottságainak köszönhetően az erdei iskola 2015-ben elnyerte a Magyar Termék Nagydíjat.
Célunk a környezettudatos gondolkodás kialakítása, a természetismereti tudás bővítése, miközben a tanulók saját tapasztalataik útján szereznek maradandó élményeket.
Moduljaink megtervezése során arra törekedtünk, hogy a diákok megismerjék a közös munka élményét és előnyeit az itt töltött idő alatt.
Egész évben kínálunk a vasúti utazással egybekötött modulok mellett egyéb foglalkozásokat, néhány órástól a többnapos programokig, minden korosztály számára.
Akadálymentesített turistaszállónk 46 fő számára 4, 6 és 18 ágyas szobákban, jól felszerelt konyhával nyújt kényelmes szállást. Az udvaron kiépített tűzrakó helyekkel, mezítlábas taposóval, sportolási lehetőségekkel várjuk a hozzánk érkezőket.