Nyugat-Dunántúl

Nyugat-Dunántúl

Zakatoló Erdészeti Erdei Iskola

Kanyargó síneken, erdei vasúton töltött utazás során nyílik lehetőség arra, hogy a különböző területeket és az ott élő állatokat megfigyelhessük. A megállóknál játékos, csapatmunkára épülő feladatokon keresztül ismerkedhetünk az erdők világával.

Zakatoló Erdészeti Erdei Iskola
Cím: 8957 Csömödér, Vasút u. 2.
Telefonszám: 06 92 579 03306 30 933 88 51

Üzemeltető: Zalaerdő Zrt.
Üzemeltető címe: 8800 Nagykanizsa, Múzeum tér 6.

• Erdei vasutazással egybekötött programok
  • „Göcsej kincse, az erdő és a fa” kiállítás
  • Gyalogos túrák
  • Kézműves foglalkozások

Zakatoló Erdészeti Erdei Iskola

Magyarország leghosszabb, több mint 100 éves erdei vasútja és egy különleges oktatókocsi teszi egyedivé erdei iskolánkat.

A gyerekek számára a Csömödéri Állami Erdei Vasúton töltött utazás is igazi élmény. A napjainkban megszokottá vált gyors közlekedéshez képest érdekes megfigyeléseket tesz lehetővé a lassan zakatoló vonat. Az időjáráshoz igazodva nyitott vagy zárt, szükség szerint fűthető kocsik ablakából változatos élőhelyeket láthatnak, akár az itt élő állatokat is megpillanthatják.

Programjaink a Lenti és Kistolmács között 32 kilométer hosszan kanyargó sínek mentén kialakított megállók mellett, változatos helyszíneken zajlanak.

Foglalkozásainkat az érkező csoportok korosztályához és ismereteihez igazítjuk. A játékos, csoportban elvégzendő feladatok segítenek abban, hogy élményekben gazdag lehetőséget kínáljunk az iskolában szerzett ismeretek bővítéséhez, új tapasztalatok szerzéséhez.

Több napos programok esetében a Csömödéri Turistaszálló akár 46 fő számára is kényelmes szállást nyújt az emeletes ágyakkal berendezett 4, 6 és 18 ágyas szobákban. Jól felszerelt konyha, közösségi helység, az udvaron kiépített tűzrakó hely, mezítlábas taposó, játszótér, sportolási lehetőségek várják a hozzánk érkezőket.