Nyugat-Dunántúl

Nyugat-Dunántúl

Ravazdi Erdészeti Erdei Iskola

A Pannonhalmi dombság ölelésében, a Kisalföldi Erdőgazdaság Zrt. által 1999 óta működtetett erdei iskolánkba, egész évben várjuk az óvodák, iskolák, szakmai programok, családi rendezvények, baráti társaságok, nyári táborok, kirándulók csoportját.

Ravazdi Erdészeti Erdei Iskola
Cím: 9091 Ravazd, Erdészet út 1.

Üzemeltető: Kisalföldi Erdőgazdaság Zrt.
Üzemeltető címe: 9023 Győr, Corvin u. 9.

• Erdészettörténeti gyűjtemény megtekintése, feldolgozása
  • Erdei tantúrák
  • Térképismeret, tájolóhasználat
  • Vízvizsgálat
  • Vaddisznóskert látogatása
  • Vadles
  • Éjszakai túra, bátorságpróba
  • Gyógynövényismeret
  • Méhészeti bemutató
  • Kultúrtörténeti emlékhelyek megtekintése
  • Tájház látogatás
  • Kézműves műhely (fafaragás, bőrözés, tojásfestés, papírsárkány és mézeskalács készítés, langalló sütés)
Ravazdi Erdészeti Erdei Iskola

A Ravazdi Erdészeti Erdei Iskolában a több napos erdei iskolai táborok, az egy napos erdei iskolai kirándulások és a környezetvédelemhez, jeles napokhoz kapcsolódó programok, valamint kihelyezett erdei iskolai foglalkozások a jellemzők.

Ravazd településen, a 82-es számú, Győrt Veszprémmel összekötő főút mellett, jól megközelíthető helyen, de mégis nyugodt, szép környezetben, 30 fő befogadására alkalmas szálláshely áll a vendégek rendelkezésére. Az erdei iskola épülete egy 35 fő befogadására alkalmas tanteremmel, melegítőkonyhával, tágas étkezővel rendelkezik.

Csoportjainkat 2 szinten 8 szobában tudjuk elszállásolni, fenyőbútorokkal, egyedi szekrényekkel berendezett, hangulatos helyiségekben.

A parkosított udvarban egy pavilon és egy filagória is található, kerámia égetésére és élelmiszer sütésére alkalmas kemencével, a hozzá kapcsolódó padokkal, asztalokkal. A közelben egy szalonnasütő hely valamint egy boltíves pince szolgálja a vendégek igényeit. Akadálymentesített férőhelyekkel rendelkezünk, oktatási segédletek, laboratóriumi eszközök segítik munkánkat.

Az 1740-es években épült egyedülálló méhesház ad otthont a méhészeti gyűjteményünknek. Erdészettörténeti kiállítás, vaddisznóskert, iskolakert, cserkésztábor, fedett lovarda, horgásztó, tanösvény ad lehetőséget a színes programkínálat kialakítására. Napi háromszori étkezést tudunk biztosítani a közeli étteremben a csoportok számára.

Bővebb információt a www. kaeg.hu honlapon találhatnak a kedves érdeklődők.