Nyugat-Dunántúl

Nyugat-Dunántúl

Nyitnikék Erdészeti Erdei Iskola és Óvoda

Ahol csak a madár jár - Obornak zsákfalun is túl - találjátok meg az erdei iskolánkat. Rengeteg felfedeznivalóval (mezítlábas ösvény, hangos tábla, vadleső…), érdekes programokkal várjuk az óvodás-iskolás csoportokat, hétvégén pedig a családokat is.

Cím: 8882 Eszteregnye-Obornak, 0197/5 Hrsz
Telefonszám: 06 93 500 20006 30 2944385

Üzemeltető: ZALAERDŐ Zrt.
Üzemeltető címe: 8800 Nagykanizsa, Múzeum tér 6.

• Kemencés-grillezős sütés-főzés
  • Terepi programok
  • Erdei kilátó
  • Vadleső paraván
  • Íjazás
  • Kézműveskedés
  • Kenyértészta dagasztás
Nyitnikék Erdészeti Erdei Iskola és Óvoda

A ZALAERDŐ Zrt. 2013 tavaszán nyitotta meg a Nyitnikék Erdészeti Erdei Iskola kapuit. Az erdei iskola festői környezetben, Obornak zsákfalu végén található, jól megközelíthető.

A 2016 tavaszán elkészült új erdei szállónkban 44 fő számára kínálunk szállás és étkezési lehetőséget is, az erdei iskola melletti vadregényes helyszínen.

A programoknál fontos szerepe van a fedett foglalkoztatónak, ami kemencés-grillezős sarkával étkezésre, sütés-főzésre is kitűnően alkalmas. Terepi programjaink az erdőben kijelölt túra utak mentén kialakított állomásokon zajlanak. Népszerű a kis erdei kilátónk, a napelemes hangos táblánk, vadleső paravánunk, és a többi érzékszerveinket igénybe vevő állomásunk is.

Az erdei iskola létesítésénél a fő cél az volt, hogy egy olyan oktatóhelyet hozzunk létre, ahol a tankönyvi fordulatokat mellőzve, a szabad ég alatt tudjuk bemutatni az erdészek, vadászok valós szakmai munkáját, lehetőség van ismerkedni, barátkozni a természeti környezetünkkel, és közben a gyerekek fenntarthatóságra nevelése, szemléletformálása is megvalósítható. A környezeti nevelést jól kiegészítik az erdei iskolában kínált egyéb programok, többek között íjazás, kézműveskedés természetes anyagokkal, kenyértészta dagasztás és sütés, amikkel megmutatunk a gyerekeknek egy már kevésbé ismert világot is.

Fontos számunkra az óvodai programunk minősítése, mely biztosítja a környékbeli óvodáknak a magas és megbízható szakmai színvonalat. Az erdei iskola programjaival a gyerekcsoportok mellett a családokat is igyekszünk megszólítani, tartalmas hétvégi időtöltési lehetőségeket kínálva minden természetszeretőnek.

Az erdei iskola épület-együttesétől kiindulva többféle kirándulást, programot tervezhetünk a Zalai-dombság tájain át.
Néhány ajánlat ezek közül:

Bakancsosan, gyalogszerrel:

• Erdei kirándulások a könnyű sétától egészen a hosszú túrákig (sárga jelzés és Dél-dunántúli Kéktúra),
  • Mamutfenyő túraút, Törpefenyő sétaút,- mindkettő az erdei iskolától induló körtúra
  • Várdomb-forrás (3 km), - erdei úton
  • Homokkomáromi kegytemplom és szőlőhegy (4 km),

Autóval:

• Csónakázó-tó, Nagykanizsai parkerdő „Madárerdő” tanösvénnyel és erdei tornpályával (20 km),
  • Kőszikla-szurdok, Árpád-források, Csibiti-tó, Újudvari-tévétorony (26 km),
  • Zalakaros, Zalakarosi parkerdő, Csiga-túra tanösvény (35 km)