Közép-Magyarország

Közép-Magyarország

Budakeszi Vadaspark Erdészeti Erdei Iskola

A Budakeszi Vadasparkban az egykor és ma hazánkban élő őshonos és betelepült állatfajokkal ismerkedhetnek a látogatók. 60 faj 200 egyede él itt. Nagyragadozók közül barnamedve, farkas és a hiúz is megtalálható. Az állatsimogatóban egyedül állandóan dámszarvasok és muflonok vannak.

Szállás férőhely: -
Téliesített
Étkezővel ellátottMinden évszakban használható

Budakeszi Vadaspark Erdészeti Erdei Iskola
Cím: 2092, Budakeszi, 0210/12 hrsz.
Telefonszám: 06 23 451 78306 20 95 42 252
E-mail cím:

Üzemeltető: Pilisi Parkerdő Zrt.
Üzemeltető címe: 2025 Visegrád, Mátyás király út 4.

Mi mindent lehet csinálni?

Közeli programok, események a tájegységben

2017.04.07.

Éjszakai Kalandtúrák a Budakeszi Vadasparkban

A látogatók az Éjszakai Kalandtúrák során szakvezetők kíséretében nyerhetnek exkluzív bepillantást a Budakeszi Vadaspark záróra utáni életébe. Ez azért különösen izgalmas, mert a vadasparkban lakó állatok némelyike éjszakai életmódot folytat, így mikor a nap lenyugszik, ők akkor kezdik – vagy épp folytatják – a szokásos napi rutinjukat: esznek, isznak, játszanak, rohangálnak, fára másznak, vadásznak, vagy éppen aktív társadalmi életet élnek. Az éjszakát a máskor nem hallható zajok, neszezések, kaparások, horkantások, huhogások és szárnysuhogások teszik még borzongatóbbá.

2017.03.31.

Hóvirágok Királyréten
2017.03.19.

Hóvirágok Királyréten

E sokak számára ismert kis tavaszjelző növény éveken keresztül a nagyüzemi virággyűjtők áldozata volt. Hála a védelemnek és a szemléletformálódásnak, mára egyre több helyen újra megjelent. Királyréten lehetőség lesz a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság unkatársaival együtt számolni a hóvirágokat, miközben egyre határozottabban hangolódhatunk a tavaszra is!

Budakeszi Vadaspark Erdészeti Erdei Iskola

A Budakeszi Vadaspark 1979-ben nyitotta meg kapuit a látogatók előtt. Alapítója a Pilisi Parkerdő Zrt. jogelődje, és célja, hogy természetes élőhelyükön mutassa be 60 faj 200 egyedét, az Európában őshonos, illetve a Kárpát-medencébe betelepült állatvilágot.

A Budakeszi Vadaspark erdei iskolai programjainak célja, hogy minél több gyerekkel, valós tapasztalatok, élményeken keresztül segítsük megismertetni, megszerettetni a Budai-hegység erdeinek értékeit, erdő- és vadgazdálkodását, kezelését. Célunk a résztvevőkben növelni a pozitív hozzáállást az erdőhöz, a szakszerű erdőgazdálkodáshoz. Fontosnak tartjuk, hogy a terepi foglalkozások során a gyermekek élményszerűen találkozzanak az iskolában tanultakkal, és ezáltal kedvet kapjanak ismereteik bővítéséhez. Az adott természeti jelenség, élőlény, élőhely témáját az érzékszervek bekapcsolásával, játékokkal, mérésekkel, mozgásfejlesztéssel, művészeti tevékenységekkel törekszünk feldolgozni.

2016. tavaszán a Budakeszi Vadaspark Nonprofit Kft. és a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület együttműködésével létrejött a Budakeszi Kalandpark Tanösvénye, ahol nem csak aktív élménnyel, hanem hasznos tudással is gazdagodnak a kalandpark vendégei. A két tanösvény célja a madárbarát eszközök bemutatása, valamint a fatörzsek és lombkoronák élővilágának megismertetése.

2016. júliusában átadott Interaktív Tanösvény izgalmas módon kalauzolja körbe a látogatókat a vadasparkban, a számos játékos fejtörő mellett az interaktivitást erősíti még a négy helyen található, úgynevezett Hangos tábla is, amelyekkel a közelben lévő, ám a vadonban ritkán hallható állatok hangjait lehet lejátszani, illetve a nyomsatírozóval ellátott Nyomgyűjtő füzet is, aminek köszönhetően az élmény hazavihetővé válik.