Közép-Dunántúl

Közép-Dunántúl

Gilice Erdészeti Erdei Iskola és Óvoda

A Gilice Erdészeti Erdei Iskola és Óvoda helyszíne a meseszép turistaparadicsomként ismert soponyai Ökoturisztikai Központ, amely Fejér megyében található. Programjainak célja a környezeti nevelés természetes környezetben történő megvalósítása élménypedagógiai foglalkozásokkal.

Cím: 8123 Soponya, Fácánosi erdő
Telefonszám: 06 30 405 3416
E-mail cím: ,

Üzemeltető: Vadex Mezőföldi Erdő- és Vadgazdálkodási Zrt.
Üzemeltető címe: 8000 Székesfehérvár, Tolnai u. 1.

• Barangolás a Sárvíz - völgyében
  • Erdei olimpia - csapatverseny
  • Madárgyűrűzési bemutató
  • Kutyával az erdőben, barátságban az erdővel
  • Lovaskocsizás
  • Íjászat
  • Kézműves foglalkozás
  • Éjszakai kalandtúra
Gilice Erdészeti Erdei Iskola és Óvoda

Az OEE által minősített Gilice Erdészeti Erdei Iskola és Óvoda helyszíne a Fejér megye délnyugati részen elhelyezkedő, meseszép turistaparadicsomként ismert soponyai Ökoturisztikai Központ, és a Székesfehérvártól 18 km-re fekvő Pákozdi Pagony. A területek rendkívüli adottságaiknak köszönhetően számos programlehetőséget kínálnak az érdeklődő csoportok számára. Erdei iskolánk és óvodánk programjainak célja a környezeti nevelés természetes környezetben történő megvalósítása élménypedagógiai foglalkozásokkal.

A területen nagyvadakat és szárnyasvadakat bemutató kertek, természetrajzi- és vadászati múzeum, magaslesek, halastavak várják a látogatókat. Erdei iskolánk és óvodánk programjainak célja a környezeti nevelés természetes környezetben történő megvalósítása élménypedagógiai foglalkozásokkal.

A programokat erdőmérnök, természetvédelmi mérnök, biológia, földrajz és pedagógiatanárok szervezik. Az iskolások és óvodások részt vehetnek egy vagy többnapos programjainkon. A foglalkozásokat mindig az adott csoport létszámához, korosztályához, képességeihez igazítjuk. A csoportok a helyszín változatos környezeti adottságából adódóan az erdei és a vizes élőhelyek élővilágával, természetvédelmével, és az erdészek tevékenységeivel is megismerkedhetnek. A minősített modulok mellett lehetőség van kiegészítő foglalkozásokkal (lovaskocsikázás, madárgyűrűzési bemutató, íjászat, kézműves foglalkozás, kutyás bemutató) színesíteni a kirándulást vagy akár a többnapos erdei iskolát.

Ahhoz, hogy a gyerekek környezetünkkel ne csak elméletben ismerkedjenek meg, fontos, hogy minél többször adjunk lehetőséget az érzékszerveken alapuló ismeretszerzésnek, a természetközeli tanulásnak. A szünetben, szabadfoglalkozások idejében használhatók a szabadtéri játékok (csocsó, asztalitenisz, csúszda, labda). Az Ökocentrumnak saját étterme és szabadtéri kemencéje van, ezért az étkezés is megoldható előzetes egyeztetés alapján.