Észak-Magyarország

Észak-Magyarország

Mátrafüredi Erdészeti Erdei Iskola

A Mátrafüredi Erdészet 1997. óta végzi az ifjúság környezettudatos nevelését. Ennek az értékteremtő munkának ideális helyszíne a Dél-Mátra, ahol a vadregényes hegyvidéki erdei környezetben bővíthetik a nebulók természetrajzi ismereteiket, sajátíthatják el a környezettudatos látásmódot és szerezhetnek felejthetetlen élményeket. A környék sajátossága, hogy bőségesen állnak rendelkezésre ifjúsági szálláshelyek, ezért nem meglepő, hogy iskolánk hosszú időn keresztül saját szálláshely nélkül működött.

Szállás férőhely: 34
Téliesített
SzálláshelyÉtkezővel ellátottMinden évszakban használható

Mátrafüredi Erdészeti Erdei Iskola
Cím: 3232 Mátrafüred, Hegyalja u. 12.
Telefonszám: 06 37 320 02506 30 645 48 42
E-mail cím:

Üzemeltető: EGERERDŐ Zrt. Mátrafüredi Erdészete
Üzemeltető címe: 3232 Mátrafüred, Hegyalja u. 12.

Mi mindent lehet csinálni?

1. Erdőpedagógiai foglalkozások:

• Erdő, mint életközösség
  • Erdő és víz
  • Csodálatos rovarvilág
  • Erdei madárvilág
  • Erdei vadállomány
  • Erdő és ember
  • Természetismereti túra

2. Egyéb foglalkozások:

• Jelzések - érzékelés
  • Tájékozódási túraverseny
  • Kincskereső túra
  • A csillagos ég rejtelmei
  • Sportok: foci, asztalitenisz, asztalifoci, kerékpár

Közeli programok, események a tájegységben

Csillagászati Világnap Felsőtárkányban
2017.04.03.

Csillagászati Világnap Felsőtárkányban

Éjszakai tanösvény-bejárás és csillagászati bemutató a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság szervezésében Felsőtárkányban. Csak derült égbolt esetén!

Tavaszköszöntő túra a Kerecsendi Erdőben
2017.04.02.

Tavaszköszöntő túra a Kerecsendi Erdőben

A Kerecsendi Berek-erdő természetvédelmi terület bejárása szakvezetéssel, a helyre jellemző legszebb aspektusban, mikor odvas keltikék és egyéb tavaszi virágok szőnyege borítja az ébredő erdő talaját.

Mátrafüredi Erdészeti Erdei Iskola

2014 viszont elhozta a saját infrastruktúra megteremtését. A csörgedező Szén-patak partján felavattuk Szalajka-házunkat, ahol 30 férőhellyel, évszaktól függetlenül várjuk az erdei iskolás csoportokat. Szálláshelyünk a Mátra szívében, Gyöngyössolymos településtől kilenc kilométerre található. A szállás mellett természetesen teljes avagy részleges étkezést is tudunk biztosítani. A komfortos épület környezetében oktatást segítő infrastruktúrák (vadbemutató hely, tanösvény, fedett szabadtéri foglalkoztató, kemence, kiépített forrás) és a sportolási, szórakozási lehetőségek (kerékpár, futball, asztalitenisz, asztali foci) is adottak. Oktatási eszköz- és kelléktárunkat folyamatosan bővítjük.

Akkreditált erdei iskolai programunkat elhivatott erdész szakembereink valósítják meg, melyre garancia a több, újabb és újabb generációval visszatérő iskola és pedagógus.

Várunk minden kedves érdeklődőt erdei iskolánkba, melyet kövezett erdei úton gépjárművel, de erdei kisvasúttal is meg lehet közelíteni.