Észak-Magyarország

Észak-Magyarország

Katalinpusztai Kirándulóközpont és Erdei Iskola

A Katalinpuszta Kirándulóközpont és a környéken bejárható tanösvények kiváló szabadidős programot biztosítanak az erdőt szerető óvodás és iskolás csoportoknak, baráti társaságoknak és családoknak egyaránt. A Katalinpusztai Kirándulóközpont és Erdei Iskola az erdőjárás, sportolás és a kirándulás szerelmeseit számos izgalmas programmal és élménnyel várja. A modern épületben erdei iskolai foglalkozások, táborok és osztálykirándulások is helyet kapnak, de kikapcsolódáshoz, családi rendezvényekhez és kirándulásokhoz is nagyszerű úti cél lehet.

SzálláshelyMinden évszakban használható

Katalinpusztai Kirándulóközpont és Erdei Iskola
Cím: 2640 Szendehely-Katalinpuszta, Erdészház 1.
Telefonszám: 06-35-576-01906-20-252-3686

Üzemeltető: Négy Évszak Program Kft.
Üzemeltető címe: 2624 Szokolya, Aradi u. 21.

Erdei kirándulás, túrázás,  erdei iskola (programok), nyári táborok, témanapok, családi vagy céges rendezvények,  természetbúvárkodás a Gyadai Tanösvényen vezető füzeteink segítségével, hangyavasutazás, osztálykirándulás.

Katalinpusztai Kirándulóközpont és Erdei Iskola

Hazánk egyik legismertebb gyermek-, ill. családbarát tanösvényét a Gyadai-réten alakítottuk ki. Az 5 km hosszú, 13 állomásból álló tanösvény bejárása 2,5-3 órát vesz igénybe. Télen-nyáron izgalmas minden korosztály számára az erdő és a rét közelsége, az erdő és vadgazdálkodás, illetve a terület élővilágának megismerése. Kirándulás közben információs táblák segítik a tájékozódást, de a legnagyobb élményt biztosan az Óriások pihenője, a kanyargós pallósor, és a 30 méter hosszú függőhíd nyújtja. A gyerekeket Hangya Dani kíséri végig az úton, közben pedig az alsós és felsős korosztálynak  külön-külön készített munkafüzet feladataiban mélyülhetnek el. A kis tó körül vezető interaktív tanösvény "Legyél Te is kiserdész" izgalmassá és játékosság teszi a tanulást az óvodások számára, így mutatja be nekik a Naszály életét. A gyerekek megismerkedhetnek a naszályi erdők fő fafajaival, az erdőben rejtőzködő állatokkal, és a madarak birodalmával. A Gyadai tanösvény mentén kihelyezett odútelep segítségével a látogatók megismerkedhetnek a Naszály leggyakoribb odúlakó madaraival is.  A szálláshelyek a tanösvények kiindulópontjánál állnak, mellette erdei játszótér, mászópiramis, szabadtéri tűzrakóhely, pihenők, méhészeti bemutató, és a „Tölgyfa élete” című interaktív kiállítás várja a látogatókat. A sportpályáknak és sportszereknek köszönhetően akár több órát is el lehet itt tölteni, a tanösvények bejárása vagy a vadaspark megtekintése után is. Aki kíváncsi arra, hogy a Börzsönyben található kisvasutaknál van-e kisebb vonat a környéken, annak figyelmébe ajánljuk a Hangyavasutat, amely az eredetihez képest apróbb méretű szerelvényeken szállítja utasait.