Észak-Alföld

Észak-Alföld

Nagyerdei Erdészeti Erdei Iskola

Az ország második legnagyobb városában, Debrecenben várja a természetszerető fiatalokat az Országos Erdészeti Egyesület minősítésével rendelkező Nagyerdei Erdészeti Erdei Iskola. A NYÍRERDŐ Zrt. erdei iskolája a város zöld tüdejében, a Debreceni Nagyerdő peremén ismerteti meg az óvodás és iskolás gyermekeket a természet csodáival és neveli környezettudatosságra a jövő generációit.

Szállás férőhely: -
Minden évszakban használható

Nagyerdei Erdészeti Erdei Iskola
Cím: 4032 Debrecen, Kartács utca 25.
Telefonszám: 52/ 500-43030/445 1078, 30/415 1886
E-mail cím: ,

Üzemeltető: NYÍRERDŐ Zrt.
Üzemeltető címe: 4400 Nyíregyháza, Kótaji út 29.

• Az erdész munkája, fenntartható erdőgazdálkodás,
  • Miről mesél az erdő (évszaknak megfelelően),
  • Tanösvény túrák (Borostyán, Év fái, Hármashegyi Felfedező Tanösvényeken),
  • Szárnyas barátaink,
  • Vadászati ismeretek,
  • "Nyom"-ozás,
  • Környezet- és természetvédelem,
  • Vizes élőhelyek megismerése
Nagyerdei Erdészeti Erdei Iskola

A 2013 óta működő erdei iskola legfontosabb célja a Debrecenben és vonzáskörzetében élő óvodás- és iskoláskorú gyermekek környezettudatos nevelése az erdőpedagógia és a környezeti nevelés pedagógiai módszereinek alkalmazásával. Azt szeretnénk elérni, hogy a diákok megismerjék az erdőt és annak élővilágát, betekintést nyerjenek az erdészek munkájába, az erdőgazdálkodásba valamint az erdészeti hagyományokba.

Foglalkozásaink elsősorban a Debreceni Nagyerdő növény- és állatvilágát bemutató terepi és szaktantermi foglalkozásokra épülnek, de mindezeken túl az Erdőspusztai Bemutatóház és Arborétum területére is ellátogatunk. Itt a gyerekek megismerhetik az Erdőspuszták flóráját és faunáját, betekintést nyerhetnek a 19. és 20. század fordulóján élt debreceni erdőtelepítők, a vákáncsosok életmódjába, a kilátót megmászva gyönyörködhetnek a táj szépségeiben, megfigyelhetik az Arborétum madárvilágát, valamint az Év Fái tanösvényen is végigsétálhatnak. A Bemutatóház kiállítótermeiben tájékozódhatnak az erdészeti- és vadászati hagyományokról, szemügyre vehetik a mindennapi használati tárgyakat és az Erdőspuszták élővilágát megjelenítő preparátumokat.

Debrecentől 25 kilométerre, Hármashegyen is színes programokkal várjuk az érdeklődőket. A tájat kilátóból csodálhatják meg a kis természetjárók, végigsétálhatnak a 12 állomásból álló Hármashegyi Felfedező Tanösvényen, a Hármashegyi tó érintésével, miközben a terület gazdag növény- és állatvilágával ismerkedhetnek.

• Erdőspusztai Bemuatóház és Arborétum
  • Az ördög árka