Észak-Alföld

Észak-Alföld

Harangodi Erdészeti Erdei Iskola

A Nyírség szívében, Napkor község határában, a Harangodi erdőben várjuk egész évben a csöndre, nyugalomra, tiszta levegőre, a természet szépségeire és különleges élményekre vágyó látogatóinkat! Az iskolás csoportok színes természetismereti túrákon vehetnek részt tanösvényeinken.

Harangodi Erdészeti Erdei Iskola
Cím: 4552 Napkor, Kállói út 58.
Telefonszám: 06 42 547 02506 30 430-3392
E-mail cím: ,

Üzemeltető: Napkori Erdőgazdák Zrt.
Üzemeltető címe: 4552 Napkor, Kállói út 58.

Harangodi Erdészeti Erdei Iskola

Az intézmény célja, hogy környezeti, erdészeti oktatóközpontként szolgáljon és helyt adjon erdészeti, vadászati és más turisztikai rendezvényeknek. Telepített, főként akác, nyár, erdei fenyő és vörös tölgy elegyes erdőben helyezkedik el, de természeti értékekben, látnivalóban így is bővelkedik. A különböző korosztályokhoz és évszakokhoz illeszkedő programjaink lebonyolítása az iskolában és a környező erdőkben történik. A gyerekek többek között az erdei életközösséggel, az erdészek munkájával, a felelős állatgondozással és a vadgazdálkodás alapjaival is megismerkedhetnek.

Megtanulnak tájékozódni a természetben térkép, iránytű és a csillagos égbolt segítségével. Az élőlények tájékozódása, a különböző természetismereti terepgyakorlatok, mikroszkópozás, közvetlen megfigyelések is a program részét képezik. A megszerzett ismeretek rögzítésére munkafüzet szolgál. Az élményszerző tanulást segíti a 3 km hosszú Őzike és a 6 km hosszú Pagony természetismereti tanösvény is. Szabadidős programok közül legnépszerűbb az éjszakai túra, futball, erdei játszótér, kincskeresés, számháború, kézműveskedés, activity, tábortűz, stb.

A kétszintes központi épület egy hőszigetelt és klímatizált gerendaház, 7 szoba 38 férőhellyel, elkülönített oktató terekkel, étkezővel és szaunával. Az infrastruktúrához tartozik még egy 40 férőhelyes szabadtéri foglalkoztató kemencével, mesterséges kistó híddal, 40 db természetismereti tájékoztató tábla a tanösvényeken, háziállat bemutató (őshonos magyar háziállatokkal), fa játszótér, füvesített sportpálya, bemutató erdő (1 ha nyitvatermő gyűjtemény, 2 ha lombhullató és cserjegyűjtemény).