Dél-Dunántúl

Dél-Dunántúl

Sziágyi Erdészeti Erdei Iskola

Az erdei iskola a 3-18 éves korosztály számára a „felfedezve” tanulás örömét nyújtja. Célja az erdei életközösség, az erdei környezet, az erdei munkák bemutatása természetes környezetben, az erdőn.

Sziágyi Erdészeti Erdei Iskola
Cím: 7500 Nagyatád, Szabadság tér 9.
Fax szám: 06 82 553 901

Üzemeltető: Sefag Zrt.
Üzemeltető címe: 7500 Nagyatád, Szabadság tér 9.

• szabadtéri főzés
  • somogyi homokvidék növény- és állatvilága
  • kerékpáros túrázás
  • állatcsoportok megismerése
  • kézműves foglalkozás
  • tanösvény
  • erdő- és vadgazdálkodás
  • néprajz (tájház)
  • vizes élőhelyek
  • vidrapark
  • szekerezés
  • gyógyfürdő (Csokonyavisonta, Nagyatád)
Sziágyi Erdészeti Erdei Iskola

Az erdei iskolát a SEFAG Zrt. Lábodi Vadászerdészete, a rinyabesenyői erdő mélyén megbúvó egykori erdészházból alakította ki. A legújabb épület teljes körűen akadálymentes. Varázsát a játékra csábító tágas udvar, a szabadtéri főző- és pihenőhely, és nem utolsó sorban az érintetlen természeti környezet adja. Az egyes csoportok igénye szerint - erdész szakember vezetésével - adott a lehetőség erdei barangolásra, a természet ezernyi csodájának megismerésére, a változatos növénytársulások, és a gazdag állatvilág felfedezésére.

A „Madárlátta Suli” célja, hogy 3-18 éves korosztály számára a „felfedezve” tanulás örömét nyújtsa. Az erdei iskola környékén kialakított 7 tanösvényen bemutatásra kerül a somogyi homokvidék jellegzetes élővilága. Az élővilág felfedezése mellett a gyerekek képet kaphatnak az erdőről és az erdész hétköznapjairól, az erdőgazdálkodásról is. Oktatásunk az erdei életközösség és az erdei munkák bemutatását célozza erdei környezetben. Kiemelten foglalkozunk a környezettudatos viselkedés, és a természetvédelem szemléletének kialakítására. Ismertetjük a fa, mint megújítható energiaforrás szerepét, mindezt kapcsolódva a közoktatás környezeti nevelési irányelveihez.

Minősített programjaink elsajátítását a közel 1100 db határozó könyv és lexikon, az oktatási segédanyagok, a laboratóriumi eszközök, mikroszkópok, nagyítók és az audiovizuális eszközök segítik. Három tíz személyes háló, két kisebb szoba, melegítőkonyha, étkező, tanterem és szabadtéri fedett foglalkoztató áll a vendégek rendelkezésére Szívesen látunk kerékpárral, vagy gyalogosan túrázni, pihenni vágyó baráti társaságokat, családokat is. A technikailag jól felszerelt tanterem színhelye lehet céges rendezvényeknek.

• Somogyi homokvidék növény- és állatvilága
  • Erdő- és vadgazdálkodás bemutatása 6 db kialakított és információs táblákkal ellátott tanösvény
  • Vizes élőhelyek (Rinyabesenyő)
  • Kandelláber fenyő