Dél-Dunántúl

Dél-Dunántúl

Gemenc Erdészeti Erdei Iskola

A Gemenc Erdészeti Erdei Iskola Gemenc környezeti adottságaira építve feladatának tekinti a jövő generációjának környezeti nevelését, természettudományos ismereteinek gyarapítását.

Gemenc Erdészeti Erdei Iskola
Cím: 7142 Pörböly, Bajai út 100.
E-mail cím: ,

Üzemeltető: Gemenci Erdő és Vadgazdaság Zrt.
Üzemeltető címe: 6500 Baja, Szent Imre tér 2.

Erdőpedagógia foglakozások:

• Hogyan lesz a makkból bútor?
  • Amikor a vadkan ébred
  • Barangolás „vadvízországban”
  • Ártéri fokgazdálkodás
  • Állatgyerekek
  • Édes élet - méhészkedés az ártéren

Egyéb:

• erdei vasutazás
  • tanösvény séták
  • kerékpárkölcsönzés
  • kiállítások
  • kézműves foglalkozások
Gemenc Erdészeti Erdei Iskola

A Gemenc Zrt. kiemelt célja, hogy a gemenci ártéri táj jellegzetes arculatát, különleges ökoszisztémáját, erdőtársulásait, védett növény- és állatfajait fenntartsa és megőrizze a következő generációk számára.

Pörbölyön, közvetlenül a Gemenci erdő mellett található Ökoturisztikai Központ területén lévő Gemenc Erdészeti Erdei Iskolánk egész évben, a szorgalmi időszakhoz, illetve nyári szünidőhöz igazodóan korosztályoknak megfelelően, egyéni igényeket is figyelembe véve kínál programot, egy- illetve többnapos erdei iskolai foglalkozás keretében.

Erdőpedagógia programjaink alkalmával többek között erdei vasutazásra, vadmegfigyelésre, kerékpártúrára, gyalogtúrára, kenutúrára, változatos kézműves foglalkozásokra biztosítunk lehetőséget. A választott foglalkozások témáinak elmélyítését erdészeti, vadászati- illetve halászati kiállítás és méhészeti gyűjtemény segíti.

Az erdei iskola épületében 40 fős 2016-ban újjáépített szálláshely és étkezési lehetőség igény esetén biztosított. Az erdei iskolához füves focipálya, szabadtéri foglalkoztató is tartozik.

Az erdei iskola egész évben közúton és vasúttal egyaránt könnyedén elérhető. A pörbölyi vasútállomás és a távolsági buszok megállója is közvetlenül az Ökoturisztikai Központ mellett található. A fővárosból vagy a Dunántúlról érkezők az M6 autópálya bátaszéki csomópontjától 10 km-re, az 55. számú főúton Baja felé haladva, az Alföldről érkezők Baján keresztül, szintén az 55. számú főúton érhetik el erdei iskolánkat.