Dél-Dunántúl

Dél-Dunántúl

Erdészeti Erdei Iskola és Oktatási Központ Somogyszob

Érdeklődsz a természet csodálatos világa iránt? Szeretnél egy kis időre igazi erdész-vadász, vagy akár természetvédő lenni? Akkor nálunk jó helyen jársz! Erdei Iskolánk sok szeretettel vár minden kedves természetbe vágyót, gyönyörű erdei és falusi környezetben.

Erdészeti Erdei Iskola és Oktatási Központ Somogyszob
Cím: 7563 Somogyszob, Szent Imre u. 15.
Telefonszám: 06 70 429 80 08

Üzemeltető: Mocz és Társa Magánerdészet Kft.
Üzemeltető címe: 7563 Somogyszob, Szent Imre u. 23.

• Korosztályra szabott erdei iskola programok és szak vezetett tanösvény túrák
  • Tájékozódás: Mohától a GPS-ig
  • Természetvédelem
  • Megújuló energiaforrások
  • Vadcsapáson, vadles
  • Kerékpározás
  • Szabadtéri sport: műfüves focipálya és kosárpálya
  • Játszótér
  • Csillagpark látogatás
  • Gyógyfürdő
  • Vidrapark
  • Trófeakiállítás
Erdészeti Erdei Iskola és Oktatási Központ Somogyszob

A Mocz és Társa Magánerdészet Kft. Erdészeti Erdei Iskolája, mely a környezettudatos nevelés jegyében működik, Somogy szívében, a megye déli részén várja szeretettel látogatóit. Célunk, hogy minden korosztállyal megismertessük a természetben rejlő kincsek csodálatos világát.

Társaságunk három szálláshelyen fogad érdeklődőket, ebből két épület szolgál erdei iskolaként, mely összesen 92 fő befogadására képes. Az Erdészeti Erdei Iskola és Oktatási Központ Somogyszobon, megkapó falusi környezetben található, ahol 50 fő elszállásolását tudjuk biztosítani. Aki csendesebb környezetre vágyik a Vackor Pihenőházban tud kikapcsolódni, mely 42 főt vár csodálatos erdei környezetben. Mindkét erdei iskolai helyszín alkalmas sátorozásra is.

Erdei iskolánk három tanösvénnyel rendelkezik, az egyik a központi épület 2 ha-os kertjében található, mely mellett egy jól felszerelt játszótér és műfüves focipálya is szolgálja a gyerekek szórakozását. A Vackor Tanösvény a Vackor Pihenőháztól indul 6 km hosszan, ahol a fiatalok és idősebbek egyaránt megismerkedhetnek az erdei viselkedés kultúrájával és az erdei életközösséggel. Emellett van egy „Énekes erdő” tanösvényünk, ahol az ég vándorairól tájékozódhatunk csodálatos erdőrészletben kanyarogva. A Vackor Pihenőház nem csak tanösvénnyel szolgálja a látogatókat, mellette helyezkedik el az erdei játszóterünk, valamint szintén egy műfüves focipálya. Az oda vezető út mellett pedig a keresztút stációit tekinthetjük meg. Erdészetünknél egy csemetekert is kialakításra került, melyben különböző választható foglalkozásokkal színesítjük erdei iskola programkínálatunkat.