Dél-Alföld

Dél-Alföld

Vackor Vár Erdészeti Erdei Iskola

Kecskeméttől 15 km-re izgalmas erdei kalandokkal vár a Vackor Vár Erdészeti Erdei Iskola! A fél napostól az 5 napos programokig élményekkel teli foglalkozásokkal várjuk az óvodás-, általános- és középiskolás csoportokat.

Szállás férőhely: 55
Téliesített
SzálláshelyÉtkezővel ellátottMinden évszakban használható

Vackor Vár Erdészeti Erdei Iskola
Cím: 6044 Kecskemét-Hetényegyháza, Belsőnyír 202.
Telefonszám: 06 30 202 10 11
E-mail cím:

Üzemeltető: KEFAG Kiskunsági Erdészeti és Faipari Zrt.
Üzemeltető címe: 6044 Kecskemét-Hetényegyháza, Belsőnyír 202.

Mi mindent lehet csinálni?

• Tanösvénytúra
  • Szent Hubertus Parkerdő
  • éjszakai bátorságpróba
  • Nyíri-erdő Vadaskert
  • Vadles
  • Háziállat-farm
  • Íjászat
  • Fafaragás
  • Nemezelés
  • Kenyérsütés
  • Erdei tízpróba

Közeli programok, események a tájegységben

Víz Világnapi túra a Kelemen-széken
2017.03.19.

Víz Világnapi túra a Kelemen-széken

A Kelemen-széken számos réce- és libafajjal találkozhatunk: tőkés réce, csörgő réce, fütyülő réce, nyílfarkú réce, kanalas réce, nyári lúd, nagy lilik. Ha szerencsénk van, a fokozottan védett vörösnyakú lúd is távcsőnk elé kerülhet. A nagy példányszámú vízimadarak kísérői a ragadozó madarak is. A vándorsólyom és a rétisast gyakori vendég ilyenkor, de a kis sólyom sem számít ritkaságnak. Meleg, szélálló öltözet ajánlott!

Kolon-túra és madárgyűrűzés
2017.03.18.

Kolon-túra és madárgyűrűzés

A Kolon-tó partján több kilátópontot érintve, a kora tavaszi időszakban sétálhatnak ki az érdeklődők a Kolon-tavi Madárvártára, ahol madárgyűrűzési bemutatót tartanak a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai. Ezután a Bikatorok tanösvényt járhatják be a látogatók, majd visszaindulás Izsákra a Matyó-dűlőn.

Vackor Vár Erdészeti Erdei Iskola

Keresve sem találhatott volna jobb helyet 2002-ben Bács-Kiskun megyében egy erdészeti erdei iskola létrehozására a KEFAG Zrt. a Kecskeméttől 15 km-re lévő Nyíri-erdőnél, a Duna-Tisza közének egyik legszebb homokpusztai mogyorós-tölgyes ligeterdejénél. Az alföldi homokon az 1848 m hosszú tanösvényen erdészek és pedagógusok vezetésével szerezhetnek ismereteket az idelátogatók az erdei életközösségről, az erdészek mindennapi munkájáról, az erdőgazdálkodásról.

Érkezéskor a 1,5-2 órás tanösvénytúrán megismerkednek a 26 hektáros Szent Hubertus Parkerdő növény-és állatvilágával, melynek nagy hasznát veszik az éjszakai bátorságpróbán.

Az erdei iskolát körülölelő 1200 hektáros vadaskert gazdag állatvilágát a vadlesen természetes környezetükben figyelhetik meg. Háziállat-farmunkon személyes élményeket szerezhetnek az állattartás fortélyairól, etethetik/simogathatják is őket. Kézügyességüket, koncentrációjukat, akaratukat és türelmüket fejleszthetik íjászattal, fafaragással, nemezeléssel és kenyérsütéssel is.

„Élő történelem óra” részesei lehetnek a Nyíri erdészházban, ahol gazdag gyűjtemény állít emléket az 1848-49-es forradalom és szabadságharc kiemelkedő személyeinek, melynek szomszédságában található a Szent Hubertus kápolna. A kápolna előtti réten megmérethetik magukat métázásban, távíjászatban, és ez a helyszíne az erdei tízpróbáknak is.

A reggeltől késő estig tartó programokban megfáradva egy „makoveczi” szálloda 2-4-5 ágyas, fürdőszobás szobáiban térhetnek nyugovóra a gyermekcsoportok.

Környékbeli látványosságok

SZENT HUBERTUS PARKERDŐ

A Kecskemét-Hetényegyháza melletti Nyíri erdőben lévő parkerdő a kecskeméti és környékbeli lakosok kedvelt pihenő és kirándulóhelye, valamint a március 15-i és az október 6-i megemlékezések méltó helyszíne. Az 1200 hektáros erdőben található a Duna-Tisza közének egyik legszebb homokpusztai mogyorós-tölgyes erdeje, amely számos látnivalót rejt: Aradi vértanúk emlékműve, Szent Hubertus kápolna és az országos hírű 1848–49-es emlékmúzeum, amely a néhai Szulyovszky László erdész példaértékű kezdeményezésének és kitartó munkájának köszönhetően jött létre. A parkerdőben található a Vackor Vár Erdei Iskola, amely 26 hektáros területen biztosítja az ismeretterjesztést.